Od 14. do 16. listopadu 2023 trávily děti z 2. ročníku čas ve Středisku ekologické výchovy Švagrov. Lektoři ve spolupráci s vyučujícími přichystali program s názvem Království, kde se dobře žije, zaměřený především na ekologickou výchovu. Děti si vyzkoušely různé formy a metody práce a to v jednotlivých místnostech (laboratořích, kuchyni a pracovním sálku), ale také v přírodě v blízkém okolí střediska.

Plnily řadu zajímavých úkolů, připravovaly zdravé pokrmy, vyráběly přírodní suchý šampon a vše si pak odnesly ve svých vlastnoručně vyzdobených látkových sáčcích. Kromě programu si děti prožily řadu legračních her a soutěží, které si pro ně připravili učitelé a paní asistentka v rámci večerních programů.

O zázemí a stravu se staral vstřícný personál a dětem tak po celý pobyt vůbec nic nechybělo. I přes velkou nepřízeň počasí si děti pobyt velmi užily a svou spokojenost nakonec také vyjádřily kladnými ohlasy při závěrečném hodnocení pobytu. Prostě škola v přírodě jak má být!

Dagmar Frnková a Jan Rýznar