Koncem dubna jsme již podruhé vyhlásili anketu „Školní kuchyně vaří na přání“. Prostřednictvím EduPage měli žáci i žákyně možnost vybrat 5 druhů polévek (z nabídnutých deseti), 4 hlavní jídla (v nabídce jich bylo 15) a 1 sladké jídlo (z pěti). Paní kuchařky tedy v týdnu od 13. do 17. května 2024 připravily obědy dle výsledků ankety. Denně se v jídelně stravovalo přibližně 260 dětí (nižší počet byl způsoben exkurzemi a výlety mimo školu). Zachovali jsme systém hodnocení: chutnalo mi = vhazuji do nádoby usměvavého smajlíka, v opačném případě smutného.

A takto to dopadlo: nejoblíbenějším jídlem zmíněného týdne se stala bramborová polévka s medvědím česnekem a kuře na paprice s těstovinami (92,67% hlasů), stříbro patří hráškovému polévkovému krému s opečenou vekou a holandskému řízku s bramborem a broskvovým kompotem (91,57%), bronz si odnáší frankfurtská polévka a jogurtové knedlíčky s jahodovo-smetanovou omáčkou (84%) a o 4. a 5. místo se podělili zeleninový vývar s nudlemi a hovězí maso vařené, rajčatová omáčka s houskovým knedlíkem (82,88%) a polévka česneková s opečeným chlebem a srbské rizoto sypané sýrem, s hlávkovým salátem (82,61%)

Děkujeme všem, kteří se zapojili do ankety a především pak školní kuchyni za realizaci akce 😊.

Jana Švábová