Do celorepublikové akce s názvem Férová snídaně jsme se zapojili již v roce 2019 a letos se k ní vracíme tentokrát v sobotu 13. 5. 2023. Zajímají nás místní pěstitelé i spravedlivý obchod.  Setkáme se s dětmi i s přáteli od 10:00 do cca 12:00 u školy kolem altánu (v případě deště nám útočiště poskytne tělocvična), popovídáme si a dáme si něco na zub.

Zmíněnou dobrotu si každý přinese sám a může nabídnout ostatním. Bude to třeba doma upečená buchta z vajíček od místního chovatele či známého, potřená marmeládou od babičky a politá čokoládou, která má na obálce značku Fair trade. Zapijeme džusem, čajem (oslazeným domácí šťávou nebo medem od dědečka), kávou či kakaem se zmíněným logem (něco prodává třeba Kaufland, Lídl nebo zdravá výživa). Nadšenci přinesou dokonce domácí máslo a chléb. Vše doplníme banánem a zároveň si prohlédneme malou výstavu plakátů s názvem Příběh banánu. Jestli máte čas a chuť, přidejte se. Je fajn uvědomit si, že i ve svém okolí můžeme najít šikovného pěstitele, zemědělce či výrobce a že obchodovat s cizokrajnými zeměmi se má férově. Více se dozvíte třeba na www.ferovasnidane.cz