Domácí chléb s máslem, med, marmelády, pomazánky i bábovky a řezy vyrobené z fairtrade potravin jako kakao, čokoláda, třtinový cukr nebo banány se objevili na stolech v altánu za budovou naší základní školy. Přinesli je účastníci námi pořádané akce „Férová snídaně“. Zapojili jsme se tak tuto druhou květnovou sobotu tedy 11. 5. mezi dalších více než 140 míst v České republice. Pokusili jsme se dát najevo, že podporujeme lokální výrobce i férové pěstitele zejména z rozvojových zemí.  Bylo co ochutnávat, mohli jsme si i vyměnit recepty, udělat vědomostní kvíz, popovídali si o nových i dávných zážitcích a cítili se spolu dobře. Přišli jak malí tak velcí, jak ze školy tak lidé z obce.

Děkujeme všem včetně firmy Moreko, která naše dopoledne podpořila výbornými banány a jablky. Neváhejte a zastavte se za námi příští rok 😊.

Jana Švábová