Šestého prosince jsme měli plné ruce práce. Asistentky připravily perníkové těsto a bílkovou polevu, a pak už to začalo. Žákyně a žáci z IX.B a děti z 1. stupně váleli, vykrajovali, pekli a zdobili perníčky. Deváťáci byli šikovní; trpělivě mladším spolužákům vysvětlovali, co a jak mají dělat a se vším jim pomáhali. Peklo se ve školní kuchyňce a zdobení probíhalo v protější učebně od 13:00 do 15:00 hod. Každý si vyrobil dva perníčky, jeden si odnesl a druhý věnoval. Z věnovaných perníčků jsme udělali 90 balíčků s přáním k Vánocům. Přáníčka připravily děti v družině.

O týden později proběhlo Adventní posezení pro seniory v sále Provozní, s.r.o. Nový Malín. Děti z oddělení družiny paní Petry Vicencové předvedly vánoční hru O Ježíškovi a předaly balíčky s perníčky přítomným. Dostalo se jim velké pochvaly od diváků i pana faráře.

Hana Vařeková