Sobotní dopoledne 9. května 2026 patřilo na více než 100 místech po celé České republice pikniku na podporu fairtradových a lokálních pěstitelů. U altánu za malínskou základní školou se nás postupně sešly tři desítky, a to napříč všemi generacemi od miminka až po naši oblíbenou osmdesátnici paní Krystyníkovou, která okořenila toto setkání zajímavými příběhy ze svého dětství. Společná pozdní snídaně, nazvaná u nás „brunch“ nabídla jak potraviny se značkou Fair-trade, tak úžasné dobroty připravené ze surovin místních zemědělců. Každý účastník něco přinesl, a tak stůl byl opravdu pestrý. Všichni mohli ochutnat „fairtradovou“ kávu, čaj, kakao, banány i sladkosti a domácí speciality jako chléb, máslo, marmelády, med, buchty a další laskominy. Pro zájemce byla opět připravena včelí stezka a ta ústila na školní zahradě v tee-pee.

Přijďte příští rok, uvidíte i ochutnáte sami 😊.

Jana Švábová