V letošním školním roce se uskutečnila řada soutěží, v nich naše žákyně a žáci prokázali skvělé schopnosti i znalosti. Níže uvádíme výčet těch nejlepších a doufáme, že budou inspirací pro ostatní, aby se zúčastnili takových akcí i v dalších letech. Všem gratulujeme 🙂 !

Biologická olympiáda: 1. místo ve školním kole získaly ve svých kategoriích Kateřina Stebnická (VII.A) a Karolína Vávrová (IX.B)

Zeměpisná olympiáda: 1. místo ve školním kole získali Antonín Pánek (VI.B) a Radek Končický (IX.B)

Dějepisná olympiáda: 1. místo ve školním kole získala Adéla Vráželová (VIII.B)

Olympiáda z českého jazyka: 1. místo ve školním kole získala Adéla Vráželová (VIII.B), druhá se umístila Eliška Gábová (IX.A), která zároveň obsadila 5. místo v okresním kole olympiády z ČJ

Matematická olympiáda: do okresního kola postoupili nejlepší řešitelé, a to Matyáš Hejl, který byl nakonec sedmý, Prokop Knapp a Lukáš Osladil (všichni ze třídy VI.A)

Pythagoriáda: nejlepší ve školním kole byli Prokop Knapp (VI.A – 2. místo v okresním kole), Matyáš Hejl (VI.A – 5. místo v okresním kole), Daniel Hejnek (VIII.A) a Patrik Štábl (IX.A – 2. místo v okresním kole)

Matematický klokan: kategorie Cvrček Helena Schupplerová (II.A) 1. místo ve školním kole; kategorie Benjamín Prokop Knapp (VI.A) 1. místo v krajském i celostátním kole soutěže; kategorie Kadet 1. místo ve školním kole Patrik Štábl (IX.A)

Přírodovědný klokan: nejlepší výkony podaly Eliška Gábová a Monika Tichá (obě z IX.A)

Reprezentace v šachových turnajích: Lukáš Osladil (VI.A)

Školní Čtenářská výzva: ocenění získala Klára Hulíková (V.A)

Konverzační soutěž v anglickém jazyce:

  • 7. ročník – Tereza Scheuterová (VII.A), Matyáš Chudý (VII.B), Alois Chudoba (VII.A)
  • 8. ročník – Adam Janáček, Adam Šimek a Matyáš Flanderka (všichni z VIII.B)
  • 9. ročník – Karolína Vávrová (IX.B), Eliška Gábová (IX.A), Tereza Bachtíková (IX.A)

Pěvecká soutěž Moravský zvoneček: nejlepšími zpěvulkami byly Lada Býmová (IV.B), Lucie Hudosová (III.A), Eliška Hudosová (V.A) a Alexandra Dufková (IV.B)