V rámci minimálního preventivního programu školy se v letošním roce žákyně a žáci naší školní družiny zapojili do tohoto důležitého a přínosného projektu Policejního prezidia České republiky. Děti mají k dispozici speciální brožurku, v níž plní zajímavé úkoly a zároveň se dozvídají nové informace.

Cílem projektu je preventivně působit na chodce a další účastníky silničního provozu,  zejména pak osvojovat dodržování pravidel bezpečného přecházení vozovky, odbourávat mýty o absolutní přednosti chodců na přechodech pro chodce.

Zebra radí:

• Vozovku přecházej na přehledném místě, pokud je v blízkosti přechod pro chodce, použij ho!
  • Do vozovky smíš vstoupit po bezpečném rozhlédnutí. Pravidlo zní: 3x se rozhlédni: vlevo, vpravo, vlevo a rychle přejdi!
  • Vždy si počínej tak, aby řidič měl šanci zastavit vozidlo před přechodem pro chodce!
  • Do vozovky vstupuj, až když vozidla bezpečně zastaví, nikdy nevbíhej před jedoucí vozidla!

Preventivní projekt „Zebra se za Tebe nerozhlédne!“ je realizován ve spolupráci se Zdravotní pojišťovnou Ministerstva vnitra České republiky a BESIP Ministerstva dopravy České republiky.